насловна | програм и статут | одбори | видео записи | вести | галерија | издања

Ако држава даје субвенције, треба да преузме власништво над „Сартидом“

27. јануар 2012.

Срамота је да држава даје субвенције великој америчкој фирми каква је Ју-Ес-стил и пристаје на уцене, засноване на неистинама о тзв. лошем пословању, у тренутку када фабрика Ју-Ес-стил у Кошицама, у Словачкој, најављује да ће од 1. феруара радити пуним капацитетом. Скандалозно је да ће држава парама пореских обезника да дотира фирму коју је практично 2003. године поклонила Американцима и која уједно извлачи профит из Србије и избегава плаћање пореза и локалних такси, изјавио је на конференцији за новинаре Дејан Мировић, члан Председничког колегијума СРС.

Да су у питању двоструки аршини Владе и ММФ-а показује пример Комерцијалне банке и Ју-Ес-стила. ММФ спречава да држава задржи у свом власништву Комерцијалну банку док нема ништа да против тога да се новац пореских обезника троши на америчку фирму. Ако већ Влада даје субвенције „Сартиду“, онда би требало да преузме и власништво, а не да подлеже неоколонијалној економској политици, закључио је Мировић.

Преглед коментара (1)

» Коментари (1)

1. Никола Јанков (28.1.2012@5:23)
Објавите колико држава СРБИЈА даје субвенције Сартиду а такође и осталим, такозваним, приватизованим предузећима. Да се зна..

» Пошаљите коментар





Насловна » Србија » Ако држава даје субвенције, треба да преузме власништво над „Сартидом“ – Саопштење 27.1.2012