Српска радикална странка указује на чињеницу да власт у Србији тенденциозно у јавности наставља полемику око закона који су усвојени, а у сенци те расправе у скупштинску процедуру су стигли или ће стићи закони који су потпуно деструктивни и бесмислени.
То се пре свега односи на сет војних закона, Закон о тајности података, Закон којим се предвиђа спајање стажа за раднике за период од јануара 2004. године па до јуна 2009. године.
Начин на који Влада покушава да реши проблем стажа великог броја радника у Србији за Српску радикалну странку представља подсмех институцијама, струци али и свима онима који су своје пореске обавезе измиривали уредно и на време. За њих, одговорност и ажурност произилазиле су свакао и из чињенице да су казне за непоштовање уплате доприноса ригорозне и моменталне. Пракса је ипак показала нешто друго. То се очигледно односило на мале привреднике и предузетнике, оне којих је највише и који суштински одржавају привреду Србије у животу. “Демократска и европска Србија” и овај пут је показала како може да буде малима маћеха али великима – тајкунима, више него мајка.
Српска радикална странка поставља питања: колики је број радника којима ће се повезивање радног стажа извршити на ова начин, које су фирме највећи дужници и ко су им власници, колико радника данас у Србији ради на црно, зашто се разговори надлежног министарства и представника синдиката на ову тему воде иза затворених врата као на пример у Крагујевцу, ко ће и када позвати на одговорност оне који нису плаћали доприносе?
Управо они, уместо да буду позвани на одговорност и приморани да измире своје обавезе, биће награђени интервенцијом државе која ће истовремено на себе преузети огромне финансијске обавезе, а да при том неће обезбедити целисходне механизме за повраћај тог новца. Подржављење имовине оних који не буду враћали држави новац биће само нови камен око врата држави али не и суштинска економска сатисфакција и по мишљењу Српске радикалне странке, у свему овоме држава ће нажалост бити двоструки губитник.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР