Благе казне за хрватске генерале?

Српска радикална странка указује српској јавности да се суђење хрватским генералима за злочине у операцији „Олуја“ ближи крају. Јуче је завршено извођење одбране Анте Готовине и, како најављује адвокат Лука Мишетић, одбрана Анте Готовине задовољна је досадашњим процесом, те очекују ослобађајућу пресуду. Хашко тужилаштво је тако водило поступак да након тога није било посла за одбрану. Поучени искуством досадашњих пресуда у Хагу, можемо очекивати ослобађајућу или врло благу казну, за разлику од Милана Мартића који је осуђен на 35 година робије.

Српска радикална странка подсећа да се суди за злочине само на трећини територије окупиране Републике Српске Крајине, тачније само на подручју 5 општина Северне Далмације и Лике, да оптужница осумњичене терети за само 150 жртава, иако је у „Олуји“ тај број прешао 2.000, и да оптужница нема кључну командну одговорност која сеже до врха хрватске државе.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ