Др Шешељ: Крим је стара руска земља, вршимо притисак на режим у Београду да ту чињеницу призна

Председник Српске радикалне странке проф. др Војислав Шешељ изјавио је данас да Српска радикална странка подржава повратак Крима и Севастопоља у састав Русије, наводећи да је та област стара руска земља.

Он је после састанка са члановима делегације из Руске Федерације и Републике Крим изјавиода Српска радикална странка сматра да ће Крим заувек и остати руски.

Непрекидно вршимо притисак на режим у Београду да ту непромењиву чињеницу призна, казао је др Шешељ новинарима у Скупштини Србије.

Заменик председника Савета министара Републике Крим Георгиј Мурадов рекао је да је заједнички закључак разговора са представницима Српске радикалне странке да је Косово Србија, а Крим Русија.

Са руководством Српске радикалне странке имамо сличне погледе на међународну ситауцију, имамо сличне закључке да јавност и политичари у Европи треба да се укључе у наш покрет за успостављање мира, казао је Георгиј Мурадов.

Он је додао да је делегација Републике Крим допутовала у Београд на конференцију под називом Београдски дијалог, која је, по његовим речима, усмерена на успостављање конструктивних односа са Русијом и на признање воље становника Крима за присаједињење Русији.

За нас је Београд посебно место јер се управо овде стварао систем безбедносних структура и сарадње у европским оквирима. Желимо да се управо овде обнови дијалог о миру јер имамо велике претње миру, претње да се обнови трка у наоружању и зато је важно да се одавде, из Београда, чује глас мира, нагласио је Георгиј Мурадов.

Заменик председника Одбора за спољне послове руске Думе и бивши врховни тужилац Крима Наталија Поклонска изразила је захвалност Српској радикалној странци на храброј подршци и поштовању воље становника Крима.

Крим данас напредује у свим областима. По Уставу Русије, штити се право свих житеља Крима да говоре на једном од три званична језика - руском, украјинском или језику кримских Татара, казала је Наталија Поклонска.

Она је оптужила власти у Кијеву за кршење људских права становника Крима с обзиром да, како је рекла, и данас спроводе блокаду у областима енергетике, транспорта, индустрије, па чак и прехране, јер се нису сложили са ставом грађана Крима исказаним на референдуму 2014. године.

После масовних протеста у Кијеву који су довели до свргавања тадашњег председника Украјине Виктора Јануковича, на Криму је одржан референдум о отцепљењу од Украјине и припајању Русији што је подржало више од 90 одсто изашлих бирача.

Крим је после Октобарске револуције 1917. године проглашен аутономном Републиком у саставу совјетске Федеративне Републике Русије, али је одлуком комунистичких власти из 1954. године, постао део Украјине.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ