Поводом најављене одлуке Владе Републике Србије о повезивању радног стажа у периоду од 2004. до 2009. године, Српска радикална странка поставља питање да ли ће оваквом одлуком, под велом заштите радника, заправо бити награђени послодавци који су избегавали законску обавезу да радницима уплаћују доприносе.
Имајући ово у виду, јасно је да ће пензије бити мање, чак и за оне који су редовно измиривали обавезе према држави, јер су тзв. послодавци - изостанком уплата - проузроковали мањак новца у Фонду за пензијско и инвалидско осигурање.
Српска радикална странка оцењује да је држава искључиви кривац за стање у које су доведени радници којима годинама нису уплаћивани доприности јер никада није затражила утврђивање одговорности и санкције за надлежне у Пореској управи, који су несавесним радом омогућили непоштовање закона и стварање категорије привилегованих послодаваца. Поставља се питање да ли поменута одлука и овог пута изоставља одговорности надлежне државне органе.
Српска радикална странка тражи да влада под хитно грађанима Србије обелодани из којих ће се извора финансирати повезивање стажа ако је буџет празан и ако се зна да је претходно повезивање стажа, којим је обухваћено 556.000 година, државу коштало 18,6 милијарди динара. Или је у питању још једна обмана радника који штрајковима траже заштиту својих права.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР