НАТО не плаћа канцеларију

Српска радикална странка позива Владу Србије да под хитно испостави фактуру НАТО пакту за досадашње бесплатно коришћење пословног простора у згради Министарства одбране у Београду, што би делимично допринело покривању буџетског дефицита у текућој години.

НАТО је још у децембру 2006. године отворио канцеларију за везу у Београду и тада је од режима добио на коришћење чак 5 канцеларија укупне површине 105,64 м2. Иако је прошло 36 месеци откако НАТО користи овај простор који са налази у државној својини, Влада Србије нити је потраживала, нити је наплатила један једини динар на име закупнине.

Српска радикална странка подсећа јавност да је у складу са Законом о средствима у државној својини држава била у обавези да НАТО-у фактурише закупнину која представља јавни приход, и као таква припада буџету Републике Србије. Због тога је законска обавеза државног ревизора да у наредном периоду утврди колика је штета нанета буџету Републике у протекле 3 године.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ