Српска радикална странка оцењује да су најновији догађаји везани за измештање опасног отпада из крагујевачке „Заставе“ и његово складиштење у београдском насељу Кнежевац потврдили да су закони из области заштите животне средине, донети у мају 2009. године, пука формалност и испуњавање обавеза према бриселској адмнистрацији. Складиштење опасног отпада, који се мери тонама, у насељеном месту показује колико актуелна власт и ресорни министар брину за безбедност и здравље грађана Србије.
Апсолутно је неприхватљиво да се у непосредној близини домаћинстава у којима живе и деца, складишти опасан отпад као што је нитрат, који је у стању да и у малим количинама контаминира пијаћу воду и угрози животе људи. Поред тога, нитрат је познат као један од најопаснијих изазивача канцерогених обољења код људи.
Српска радикална странка захтева од надлежног министра да одмах изда налог да се опасан отпад дислоцира на безбедну локацију, удаљену од насељених места, која поседује законом прописане услове за складиштење опасног отпада.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР