Отворено писмо

Председник Посланичке групе Српске радикалне странке у Народној скупштини Републике Србије Томислав Николић упутио је данас, председницима свих посланичких група у Народној скупштини Републике Србије, писмо следећег садржаја:

У име Посланичке групе Српске радикалне странке позивам вас да у најхитнијем року конституишемо све органе Народне скупштине Републике Србије, сагласно исказаној вољи грађана Србије на парламентарним изборима одржаним 21. јануара 2007. године.

Србија се налази у тешкој политичкој, економској и социјалној ситуацији и хитно формирање скупштинских органа и тела је неопходно како би највише законодавно тело решавало проблеме грађана, без обзира на чињеницу да скупштинска већина још није формирана.

Пред нама је веома важна расправа о Косову и Метохији и сматрамо да Скупштина мора да буде конституисана пре разматрања извештаја Државног преговарачког тима о обављеним преговорима у Бечу.

Устав Србије је јасан, Народна скупштина Републике Србије није конституисана, нема председника и не може да одржи Другу седницу пре завршетка Прве, конститутивне седнице. На парламентарним политичким странкама је историјска одговорност и ви, као председник Посланичке групе, тога сте свесни.

Предлажем вам да одмах, пре формирања скупштинске већине, изаберемо све скупштинске одборе, председништво и генералног секретара Скупштине, пропорционално поверењу које је народ исказао политичким странкама и коалицијама на изборима. На тај начин бисмо деблокирали рад Народне скупштине а конституисана скупштинска већина би изабрала нове органе, у складу са пословником Народне скупштине.

Ваш одговор очекујем у најкраћем периоду како бисмо одржали састанак и договорили поступак.

Председник Посланичке групе Српске радикалне странке

Томислав Николић

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ