Српска радикална странка осуђује криминално повећање накнаде за партиципацију у здравсту за сто одсто које ће, у тренуцима када се очекује још већи замах глобалне економске кризе, угрозити ионако низак стандард становништва.
Недозвољено је да држава попуњава рупе у буџету, које је сама направила једностраном применом прелазног трговинског споразума, угрожавајући здравље грађана тако што повећава партиципацију. Да је повећање неосновано потврђује и чињеница да у недавно усвојеном буџету Министарству за здравље нису ускраћена новчана средства.
Српска радикална странка упозорава режим Бориса Тадића да би боље било да се Министарство здравља определи за штедњу и да ревидира постојеће програме здравствене политике, уместо што узима новац од грађана Србије.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР