Српска радикална странка најоштрије осуђује најављено поскупљење електричне енергије за јануар идуће године, од 10 одсто, јер оно представља даље урушавање и онако ниског стандарда грађана Србије и повећање броја социјално угрожених. Скандалозном одлуком Владе Србије, да прихвати захтев Електро привреде Србије о поскупљењу електричне енергије, и најава министра енергетике Петра Шкунрића да ће јануарско поскупљење бити само једно у низу током 2010. године, само показује небригу режима према грађанима Србије.
Српска радикална странка указује да до повећања цене електричне енергије долази у тренутку масовних отпуштања радника и замрзавања плата услед последица економске кризе. С друге стране, поскупљење струје ће довести до раста цена животних намирница, што додатно оптерећује кућни буџет осиромашених грађана.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР