Српска радикална странка најоштрије осуђује најновије исказивање бахатости наоружаних шиптарских сепаратиста, којим се поново показало да окупационе трупе Еулекса нису у стању да заштите ни себе, а камоли српско становништво.
Петнаест до зуба наоружаних сепаратиста из такозваних специјалних јединица Косова 16. јануара је окружило и претило употребом оружане силе чуварима паркинга у општини Штрпце, на рампи коју је српска власт поставила како би спречила нелегалну шиптарску градњу у том подручју. Наоружани хулигани су припадницима Еулекса, које су Срби позвали у заштиту, запретили оружјем и наредили им да се "губе", након чега су се ови европски "чувари реда" кукавички повукли и оставили Србе на милост и немилост наоружаних шиптара. Сличан инцидент поновио се и на другом пункту који је поставила легално изабрана власт општине Штрпце, након чега су застрашени Срби били принуђени да уклоне рампу. Инцидент, у којем су наоружани шиптарски терористи показали ко влада српском покрајином, поновио се и дан касније, показујући сву немоћ припадника Еулекса.
Српска радикална странка пита режим Бориса Тадића докле ће да толерише оружане претње и насилничко понашање којима су свакодневно изложени грађани Србије и шта ће предузети да се такви инциденти у јужној српској покрајини спрече.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР