Српска радикална странка упозорава јавност и председника Републике Бориса Тадића да постоје индиције према којима појединци и Влада Републике Србије намеравају да радарски центар на Копаонику препусте НАТО пакту.
Оног тренутка када су САД одустале од постављања антибалистичког штита у Чешкој и Пољској, Вашингтон је почео са тражењем алтернативне локације за своје радаре и ракете.
Радарски систем на Копаонику НАТО пакту је већ годинама интересантан иако су га приликом агресије 1999. године бомбардовали. Он омогућује контролу ваздушног простора на неколико континената.
Режим Бориса Тадића је, након потписивања срамног СОФА споразума, спреман да додатно ограничи суверените Србије и преда радарски систем на Копаонику НАТО пакту, где би Алијанса поставила део свог антибалистичког штита.
На овај начин Србија би могла да постане мета исламских терориста, а безбедност грађана би била доведена у питање.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР