Српска радикална странка обавештава јавност да ће Влада Републике Србије, по налогу ММФ-а, смањити број запослених у државној управи, како би добила зелено светло на буџетски дефицит од 4,5 одсто БДП-а.
Српска радикална странка поставља питање да ли ће изнуђеном реорганизацијом запослених у јавном сектору бити обухваћене и многобројне агенције. Државне послове, поред министарстава, обавља још око 130 разних агенција, комисија, управа и служби. Њихов број се повећава готово са сваким новим законом, уместо да Влада, сходно економској ситуацији, покрене процес њиховог укидања. Највећи број агенција нема апсолутно никакву сврху, јер исте послове већ обајљају министарства, изузев што представљају уточиште за нераспоређене кадрове владајуће коалиције.
Укидањем агенција, држава би начинила значајне уштеде у буџету и донекле олакшала позицију грађанима као пореским обвезницима.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР