Српска радикална странка захтева од режима да прекине хаос који влада у монетарној сфери, јер његове последице највише погађају грађане и привреду. Најновији поремећаји на девизном тржишту проузроковани су лошом монетарном политиком и пропустима у фискалној политици, оцењује Српска радикална странка и додаје да је најнижа вредност националне валуте у односу на евро настала прекомерним јавним расходима, монополским положајем западних банака, коришћењем новца из кредитног аранжмана са ММФ-ом за попуну девизних резерви – уместо за развојне инвестиције, као и услед негативних ефеката које производи флуктуирајући девизни курс у функцији циљане инфлације.
Српска радикална странка сматра непримереним међусобно оптуживање представника Владе и Народне банке Србије, јер одговорност за последице које ће настати слабљењем динара – сносе подједнако и једни и други.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР