Сумрак парламентаризма

Српска радикална странка оцењује да је у Србији у протеклих годину дана наступио потпуни сумрак парламентаризма и демократије. Режим Бориса Тадића до краја је погазио достојанство српског парламента као најважнијег органа власти у Србији. Крађа мандата Српске радикалне странке, коју је, по налогу Тадића и страних амбасадора и обавештајних служби, извршио Томислав Николић у септембру 2008. године, представљала је почетак краја парламентарне демократије. Након тога уследиле су измене Пословника Народне скупштине, којима су права народних посланика максимално редукована. Српски парламент, по замисли режима, требало је да постане место у коме се не говори, већ ћути, осим ако се у говорима не величају Борис Тадић, САД и Европска унија.

Избацивање народних посланика Српске радикалне странке из Скупштине представљало је примену огољене силе према политичким неистомишљеницима. Последњих месец дана отишло се корак даље, што је резултирало буквалним избацивањем појединих министара са седнице како би се добило на времену, и прекидањем директних ТВ преноса, односно емитовањем снимака у ситне сате, што представља драстично кршење уставног начела о јавности рада парламента.

Српска радикална странка захтева од режима да коначно почне да поштује уставна и законска права народних посланика и да престане са гажењем основних демократских принципа. Српска радикална странка ће и даље наставити парламентарну борбу за права и слободе свих грађана Републике Србије, све док Србија не постане истински демократска, са парламентом као својом најважнијом институцијом.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ