У Влади нема сагласности око економских мера

Српска радикална странка оцењује да у Влади Републике Србије не постоји сагласност о пакету економских мера за превазилажење кризе и да је то разлог што још увек није утврђена платформа за преговоре о повлачењу друге транше кредитног аранжмана са ММФ-ом.

Јавност је суочена са опречним изјавама појединих министара, јер осим што је извесно да ће се затражити повећање буџетског дефицита на 4,5 одсто, кабинет Мирка Цветковића има још само две могућности које се од грађана и привреде невешто прикривају : смањење плата и пензија или повећање пореза.

Разлог због кога Влада Републике Србије грађанима не обелодањује предстојеће мера, иако је у обавези да то уради, је што су обе опције крајње неделотворне и непопуларне и што би се сасвим сигурно одразило на додатни пад рејтинга странака владајуће коалиције.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ