Српска радикална странка упозорава јавност да је отварњем конференције под називом „Мали Дејтон“ почела да тече последња фаза укидаања Републике Српске. Према најавама, на поменутој конференцији биће измењене неке одлуке Дејтонског споразума које се односе на самосталност Републике Српске.
Познато је, наиме, да се Република Српска већ одрекла многих ингеренција уступивши их Сарајеву, а ових дана је у том правцу присутна грозничава активност САД и Европске уније које отворено подржавају унитаристичко уређење БиХ.
Нарочито је опасно и забрињавајуће што се администрацији САД и Европске уније прикључују и представници власти у Београду који врше додатни притисак на руководство Републике Српске.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР