Влада Србије да одговори: где иду наши војници?

Посланичка група Српске радикалне странке поднела је захтев председнику Народне скупштине Славици Ђукић-Дејановић за одржавање седнице на којој би министри и други функционери у Влади Србије одговарали на посланичка питања у вези са упућивањем и учешћем професионалних припадника Војске Србије, особља цивилне заштите и запослених у органима управе, владе, у мировним операцијама и другим активностима у иностранству.

Захтев је упућен да влада не би у будућности доносила противзаконите и противуставне одлуке, као што је то урадила 25. децембра када је одлучила да официре Војске Србије пошаље на вежбу НАТО пакта у Грузију. Члан 140 Устава налаже да сваку употребу Војске Србије ван граница Републике Србије мора да одобри Народна скупштина.

Српска радикална странка наглашава да се од учешћа на поменутој вежби у Грузији одустало из политичких разлога, пре свега због противљења Русије и јавности, а не због тога што одлуку о упућивању официра није донела Народна скупштина, што би било у складу и са Уставом и са одредбама Закона о одбрани, Закона о Војсци Србије и још увек важећег Закона о учешћу професионалних припадника Војске Србије и Црне Горе.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ