Власт не реагује на искључење струје

Српска радикална странка осуђује изостанак реакције представника власти поводом искључења струје Манастиру светих Архангела, Епархијском дому у Призрену и Цркви светог Ђорђа - чиме је додатно угрожен опстанак Срба на просторима Косова и Метохије. Живот без слободе, а сада и без струје - изузетно је тежак.

Српска радикална странка указује да спречавање откривања споменика посвећеног настрадалим и киднапованим Србима у периоду од 1998. до 2000. године у општини Ораховац, отежава повратак прогнаних Срба. Косовска полицијска служба онемогућила ја долазак Срба у Ораховац и Велику Хочу и исте вратила ка централном делу Србије и тиме нарушила сва основна права и достојанство породица убијених и киднапованих лица.

Српска радикална странка тражи да Влада Србије одлучно реагује када су права и слобода Срба на Космету угрожени. Невероватно је да се Србима искључује струја, затим ускраћује право на откривање споменика, а да притом нико од представника Владе Србије на реагује, штавише, делују незаинтересовано када су у питању дешавања на Косову и Метохији.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ