NATO sutra na Kosovu i Metohiji nastavlja agresiju iz 1999.

Aleksandar Martinović: Dame i gospodo, sutra Srbe na Kosovu i Metohiji očekuju velika iskušenja, budući da je secesionistička vlast Hašima Tačija u Prištini najavila dolazak šiptarskih policajaca i carinika na takozvane administrativne prelaze Jarinje i Brnjak. Srpska radikalna stranka, tim povodom, kao duboko nacionalna i državotvorna stranka organizuje dolazak potpredsednika i narodnih  i pokrajinskih poslanika stranke na administrativni prelaz Jarinje. Nakon toga ćemo nastaviti put ka opštini Zvečan na severu Kosova i Metohije i na taj način ćemo pružiti podršku našem narodu na Kosovu i Metohiji u njegovoj borbi za održanje te pokrajine u sastavu Srbije.

Sada je sasvim jasno da je režim Borisa Tadića odustao od borbe za Kosovo i Metohiju kao sastavni deo Republike Srbije, da je prodao Kosovo i Metohiju zbog lažnih obećanja da će Srbija zbog toga brže ući u Evropsku uniju. Od ulaska Srbije u EU nema ništa, i to za jedan dugi vremenski period.  Evropska unije je organizacija koja ima i previše svojih problema da bi razmišljala o prijemu novih članica.

Srpska radikalna stranka poziva Borisa Tadića i vladu Mirka Cvetkovića i vladajuću koaliciju da se hitno sazove sednica parlamenta na kojoj bi se zauzeli stavovi povodom situacije na Kosovu i Metohiji, koja može da bude veoma opasna po srpski narod, a koja se odnosi na najavljeni dolazak Šiptara na administrativne prelaze uz podršku Euleksa i Kfora.

Sada i onaj ko je sumljao u ispravnost poitike Srpske radikalne stranke mora da prizna jednu neoborivu činjenicu, a to je da Hašim Tači za svoju politiku uživa neskrivenu podršku SAD, NATO i Evropske unije.

Nije ovde problem Hašim Tači, nego pogrešna politika svih vlada, od 2000. pa na ovamo koje su u SAD, NATO i Evropskoj uniji gledale prijatelje Republike Srbije i srpskog naroda. Ukoliko se desi bilo kakav incident, ikoliko se desi bilo kakav napad na Kosovu i metohiji, za njega neće biti odgovoran Hašim Tači, već Evropska unija i NATO pakt. I praktično, sutra se nastavlja agresija NATO pakta na Republiku Srbiju koja je samo privremeno okončana 1999.

Jasno je da vlda aMirka Cvetkovića, Tadić i vladajuća koalicija nemaju odgovor na situaciju koja će se desiti sutra. Zato oni ćute. Oni su obećali da se Srbija neće buniti zbog najavljenog dolaska Tačijevih policajaca i carinika na prelaze. Borko Stefanović je u ime Borisa Tadića praktično obećao, dao reč, Šiptarima i Amerikancima da Srbija neće prstom mrdnuti. Za uzvrat smo dobili još jedno lažno obećanje da ćemo navodno, što smo se odrekli jednog dela svoje teritorije, brže ući u Evropsku uniju.

Da od tog ulaska u EU nema ništa, govori i najnovija izjava glavnog tužioca Haškog tribunala Serža Bramerca da nije dovoljno to što smo na onako sraman način isporučili generala Mladuća i Hadžića nego smo dužni da sada ispitamo ko su bili i njihovi jataci. Pa, ako treba da i te jatake sutra isporučimo Hagu. To praktično znači da lista ucena zapadnih sila prema Srbiji i njenom narodu nema kraja. Može Boris Tadić da proda i Kosovo i Metohiju, Vojvodinu, pa i sam grad Beograd. Oni koji su pdlučili da unište Srbiju i srpski narod neće se smiriti.

 Srpska radikalna stranka poziva režim Borisa Tadiča da odustane od pogubne politike dodvoravanja Amerikancima, Evropskoj uniji i NATO paktu. Da odustane od saradnje sa Haškim tribunalom. I da se, ako je to ikako moguće,okrene tradicionalnim prijateljima Srbije u svetu, ato su Rusija i Kina. Politika da Evropska unija nema alternativu je za ovih deset godina potpuno uništila život  u Srbiji, pre svega na socijalnom i ekonomskom planu, a evo ovih dana otvoreno preti i teritorijalnom integritetu i suverenitetu Repubike Srbije danas na Kosovu i Metohiji, sutra u Vojvodini, a prekosutra u Raškoj oblasti. 

Ima li pitanja?

Novinar:  Da li ste kontaktirali sa drugim strankam koje smatraju da je potrebna sednica Skupštine oko pitanja Kosova i Metohije?

Aleksandar Martinović: Za zakazivanje sednice je potrebno famoznih 84 poslanika, koliko ima u vladajućoj koaliciji. Da im je stvarno stalo do odbrane Kosova i Metohije i do parlamentarne debate o najavljenim događajima, sutra na Kosovu i Metohiji, upravo su stranke vladajuće koalicije morale da sakupe potpise poslanika i da se na njihovu inicijativu zakaže sednica. Moram da vas podsetim na izjave čelnika vladajuće koalicije koje su date 2008. kada su formirali akuelnu vladu, a to je da su sklopili koalicioni savez ne zato  da bi preuzeli vlast nego da bi preuzeli odgovornost za stanje u Republici srbiji. Ako su iskrenii časni ljudi, evo danas i sutra imaju prilku da pokažu da su spremni da preuzmu odgovornost za politiku koja se u Srbiji u kontinuitetu vodi od 2000, a čiji je naglasak n tome da Srbija mora po svaku cenu da postane član EU.

Tadić ćuti jer je već pristao da se odrekne Kosova i Metohije, ne samo zbog lžnog obećanja o ulsku u Evropsku uniju, već što očekuje da će ga na sledećim parlamentarnim i predsedničkim izborima, politički, medijski, pa i finansijski podržati isti oni koji prete da odvoje Kosovo i Metohiju od Srbije.

Novinar: Ko će biti u delegaciji koja ide na Kosovo i kako je poseta zamišljena?

Aleksandar Martinović:Na Kosovo i Metohiju putuju potpredesdnici  i republički i pokrajinski poslanici Srpske radikalne stranke. Oni stižu na Jarinje oko 10 sati , posle čega ćemo se uputiti u opštinu Zvečan. Tamo ćemo razgovarati sa Srbima koji su ustali u odbranu svojih legitimnih nacionalnih interesa i svojih golih života i imovine, ali i odbranu države Srbije. Sramota je da interese države danas na Kosovu i Metohiji moraju da brane goloruki Srbi, a ne zvanične institucije Srbije. Mi idemo tamo da pružimo podršku srpskom narodu. Da mu pokažemo da Srbija nije režim Borisa Tadića, da u Srbiji itekako ima časnih i patriotski opredeljenih ljudi koji su spremni da, u svakom trenutkum rizikujući i svoju bezbednost, pruže podršku srpskom narodu. Danas kada zvanične institucije ćute o onome što će se sutra desiti, jedini branioci srpskih nacionalnih i državnih interesa na tim prostorima je srpski narod i srpske crkve i manastiri koji su istorijsko svedočansvo da je Kosovo i Metohija srpsko i da će zauvek ostati srpsko, i to su funkcioneri i polsanici Srpske radikalne stranke.

Komentari

0 KOMENTARA

TVOJ KOMENTAR

VIDEO SNIMCI

TVITER

INSTAGRAM