ISPITATI KO JE OPLjAČKAO 65 MILIONA EVRA

Savet za borbu protiv korupcije utvrdio je da je u Železnicama Srbije u periodu od 2005. do 2014. godine u poslovima remonta vagona i lokomotiva pričinjena šteta od 65 miliona evra.

U periodu nastanka štete direktori Železnica bili su Milanko Šarančić iz Nove Srbije, Milovan Marković iz Demokratske stranke i Dragoljub Simonović iz Srpske napredne stranke.

Srpska radikalna stranka poziva nadležne istražne i javnotužilačke organe da hitno utvrde odgovorne za ovu pljačku i da pokrenu odgovarajuće sudske postupke, kao i postupke za naknadu štete.

Pljačku državne imovine moraju zaustaviti pravosudni organi samostalnim, nezavisnim i efikasnim delovanjem, oslobođeni pritisaka izvršne vlasti, koja se samo deklarativno zalaže za borbu protiv korupcije i kriminala, naglašavaju radikali.

 

Komentari

0 KOMENTARA

TVOJ KOMENTAR

VIDEO SNIMCI

TVITER

INSTAGRAM