Srpska radikalna stranka pita Sašu Dragina, ministra poljoprivrede, šta se to desilo u periodu od nekoliko meseci između njegovih izjava o primeni prelaznog trgovinskog sporazuma. Ministar Dragin je u izjavi datoj u septembru ocenio da jednostrana primena SSP-a nije u interesu poljoprivrede naše zemlje, jer "ni izdaleka nismo spremni za nadolazeću konkurenciju, oličenu u proizvodima EU zemalja". U izjavi datoj juče, ministar Dragin je rekao da sledeće godine ipak neće biti ugrožen ni jedan segment poljoprivredne proizvodnje, jer će to biti godina "medenog meseca u skidanju carinskih dažbina".
Srpska radikalna stranka upozorava da će jednostrana primena Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju delovati pogubno po našu privredu i da će ona u startu proizvesti manjak u državnoj kasi od 267 miliona evra, a sve to će se najviše odraziti na poljoprivredu.
Srpska radikalna stranka upozorava Vladu, koja je u predlogu budžeta ovom ministarstvu namenila za četvrtinu manje sredstava nego prethodne godine, da ne odustaje od ove strateški važne privredne grane, i da počne da se ponaša odgovorno prema interesima Srbije i njenih građana.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR