U Sirijskoj ambasadi omladina SRS uručila je pismo podrške, legitimnoj vladi u borbi protiv terozma i neokolonizatorske politike SAD i njenih saveznika. Konzul i prisutne diplomate su izrazili značaj moralne podrške, i naglasili su da im je od ranije poznat stav stranke o događajima u Siriji.
U Sirijskoj ambasadi, omladina Srpske radikalne stranke uručila je pismo podrške Sirijskom narodu i legitimnoj vladi u borbi protiv terorizma i agresorske politike Sjedinjenih Američkih Država, koja je sama sebi dodelila ulogu svetskog sudije, što rezultira uništavanjem država i naroda koji se suprostavljaju globalističkim težnjama Amerike da odlučuju u ime celog sveta. Istaknuto je da je današnja borba Sirijskog naroda ista kao i borba koju Srbija vodi decenijama za očuvanje Kosova i Metohije.
U ime ambasade i sirijskog naroda, izražena je veliku zahvalnost na podršci, kao i da su im od ranije poznati stavovi Srpske radikalne stranke o aktuelnoj sitauaciji u Siriji i antiglobalističkoj borbi Bašara al-Asada.
Bilo je reči i o skorašnjim dešavanjima u arapskom svetu, a i šire. Sukobe koji se nazivaju arapskim prolećem finansirale su SAD, a ove godine isti scenario su primenili i na Ukrajinu. Međutim u sličajima Sirije i Ukrajine se pokazalo da Amerika nije u mogućnosti da svuda sprovede svoje zamisli, u čemu su presudnu ulogu imale Rusija i Kina.
U svom pismu, omladina Srpske radikalne stranke ističe spremnost i doslednost da u našoj zemlji pruži svaki vid podrške Sirijskom narodu u borbi protiv terorizma sponzorisanog od strane Amerike, jer su Srbi i Sirijci dva prijateljska naroda suočena sa identičnim pretnjama.
Sa obzirom da se na današnji dan 1963. godine dogodila sirijska ravolucija kojom je na vlast došla BAAS partija, radikali koriste ovu priliku da čestitaju sirijskom narodu na toj pobedi i požele trijumf u sadašnjoj borbi za očivanje svoje nazvesnosti.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR