POSKUPLjENjE STRUJE PO NALOGU MMF-a UGROŽAVA EGZISTENCIJU MILIONA GRAĐANA SRBIJE

Srpska radikalna stranka je zabrinuta zbog poskupljenja struje po nalogu MMF-a jer će taj namet dovesti do još veće socijalne bede koja je eskalirala smanjenjem plata u javnom sektoru i neustavnim smanjenjem penzija.

Povećanje cene struje neminovno će dovesti do lanca poskupljenja koja će egzistencijalno ugroziti milione porodica koje već žive na ivici bede, upozoravaju radikali i podsećaju da oko 450.000 zaposlenih u Srbiji prima garantovanu zaradu (minimalac), više od 750.000 penzionera preživljava sa penzijama manjim od 15.000 dinara, a oko 460.000 penzionera čije su penzije pre protivustavnog smanjenja bile između 25.000 i 40.000 dinara već su se svrstali među egzistencijalno ugrožene.

Povećanje cene struje i uvođenje akcize nisu uslov za privredni rast kako tvrdi režim, već uslov za vraćanje kredita MMF-u na račun najugroženijih slojeva stanovništva i zato aranžman sa MMF-om mora odmah da se raskine, zaključuju srpski radikali

Komentari

0 KOMENTARA

TVOJ KOMENTAR

VIDEO SNIMCI

TVITER

INSTAGRAM