Predlog budžeta nije realan

Srpska radikalna stranka smatra, da je Predlog zakona o budžetu za 2010. godinu ekonomski nerealan, jer je u strukturi od 656 milijardi dinara planiranih prihoda, najveći deo, skoro polovina, zasnovan na sredstvima koja će biti naplaćena na osnovu PDV-a i akciza, dok se očekuje samo manji prihod od carina i poreza na dobit preduzeća, rekao je Vladan Jeremić, zamenik generalnog sekretara Srpske radikalne stranka i narodni poslanik, na današnjoj konferenciji za medije. Problem predstavlja i činjenica, da projektovani deficit od 107 milijardi dinara - neće biti usmeravan direktno u privredu, imajući u vidu sredstva namenjena za kapitalne investicije.

Lidija Dimitrijević, narodni poslanik Srpske radikalne stranke i član Odbora za finansije Skupštine Srbije, ukazala je - da se u budžetu pokušavaju ostvariti uštede, tamo gde to ne bi trebalo da se čini. A to su uštede na isplati naknada za porodiljsko odsustvo i na zamrzavanju penzija.

Srpska radikalna stranka je svoje amandmane na Predlog budžeta između ostalog zasnovala na Izveštaju o finansijskoj reviziji završnog računa budžeta za 2008. godinu, u kojem su potvrđeni navodi Srpske radikalne stranke, da se godinama unazad, korisnicima opredeljuju visoka sredstva za usluge po ugovoru i specijalizovane usluge - što predstavlja osnovu za zloupotrebe.

Komentari

0 KOMENTARA

TVOJ KOMENTAR

VIDEO SNIMCI

TVITER

INSTAGRAM