Gradski odbor Srpske radikalne stranke Novi Sad izražava ogorčenost zbog katastrofalne, gotovo dramatične, bezbednosne situacije i najnovijih tragičnih događaja u našem gradu.
Srpska radikalna stranka upućuje javni poziv svim odborničkim grupama u Skupštini Grada Novog Sada da podrže našu inicijativu, da se hitno, u najkraćem roku, zakaže vanredna sednica Skupštine na temu bezbednosti i konkretnim koracima koje će grad preduzeti, kako bi bezbednosna situacija u Novom Sadu bila na višem nivou.
Minimum političke odgovornosti i zrelosti nalagao je da ova inicijativa potekne od prvog čoveka Novog Sada, ali Miloš Vučević problem bezbednosti gura "pod tepih", zamenjuje teze i pokušava da minimizuje, očigledan, problem stavom da "Novi Sad nije Bejrut" i da "nije tako loše kao što se predstavlja u javnosti".
Bezbednost u Novom Sadu je loša, da ne može biti gora. Ne prođe ni jedan dan, da centralno mesto u crnoj hronici dnevnih listova, ne zauzme vest o incidentu ili tragičnom događaju iz Novog Sada.
Srpska radikalna stranka apeluje na svest i savest svih odborničkih grupa u Skupštini Novog Sada da shvate ozbiljnost situacije i podrže ovu inicijativu, jer je krajnje vreme da grad preduzme konkretne poteze i učini sve, u domenu lokalne samouprave, kako bi pomogao Policijskoj upravi Novi Sad i učinio bezbednosnu situaciju boljom.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR