
Na poslednjoj sednici Skupštine opštine Apatin,održanoj 24. septembra, raspravljalo se, između ostalog, o Izveštaju o izvršenju budžeta opštine Apatin u prvih šest meseci 2021. godine.
Odbornik Srpske radikalne stranke Milorad Mrđa je glasao protiv ovog izveštaja i izneo niz argumentovanih kritika koje se tiču ovog izveštaja i realizacije opštinskog budžeta.
Budžet opštine Apatin nije ni razvojni, ni investicioni, imajući u vidu činjenicu da najveći njegov deo odlazi na tekuću potrošnju, a mali deo sredstava odlazi na pozicije koje doprinose razvoju naše opštine.
Nizak procenat izvršenja se uočava na pozicijama poljoprivrede i agrarne politike, kao i saobraćajne infrastrukture.
Kritikovali smo izvršenje u oblasti turizma i sporta, jer su ove oblasti na izuzetno niskom nivou, postavljajući pitanje aktuelnoj vlasti šta su uradili u smislu unapređenja ovih oblasti, s obzirom da su u prethodnomperiodu obećavali preporod u tim granama.
Aktuelna naprednjačka vlast je deset miliona dinara podelila medijima pod svojom kontrolom, za finansiranje besmislenih medijskih sadržaja, a mnoge značajne oblasti društvenog života su potpuno zapostavljene.
O kapitalnim projektima gotovo da i nije bilo reči, s obzirom da se budžet za 2021. nikako ne može nazvati investicionim i kapitalnim.
Ukazali smo na mnoga goruća pitanja u oblasti kapitalnihprojekata, kao što su: put do gradske deponije, pitanje kanalizacije u selima, putne infrastrukture, dugo obećavane biciklističke staze do Svilojeva, itd.
Srpska radikalna stranka će i u narednom periodu ukazivati na mnoge probleme sa kojima se građani suočavaju,istovremeno nudeći konkretna rešenja, kao jedina suštinska opozicija i jedina ozbiljna alternativa aktuelnom naprednjačkom režimu u opštini Apatin.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR